Wyjątkowe wesele

Ślub jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Nieodłącznym elementem każdego ślubu jest wesele. Wesele jest to magiczna impreza na której para młoda świętuje swój ślub wraz z bliskimi. Jest wyjątkową uroczystością dla każdego, ponieważ symbolizuje połączenie dwóch osób na resztę życia. Dlatego warto zorganizować ją w najlepszy możliwy sposób, tak aby pozostała we wspomnieniach nie tylko gości, ale również samej pary młodej.

W wyborze miejsca organizacji wesela często kierujemy się ceną i popularnością danego miejsca. Należy pamiętać, że czasem warto zapłacić więcej czy wybrać miejsce mniej popularne ale takie w którym para młoda będzie czuć się wyjątkowo, o którym będzie opowiadać nie tylko dzieciom ale i wnukom. Najważniejsze dla siebie osoby muszą świętować w najpiękniejszym miejscu. Biorąc ślub dwie osoby łączą się na resztę życia, dlatego ważne jest aby pierwszy dzień wspólnej drogi był wyjątkowy i niezapomniany.

Zorganizuj wesele w magicznym miejscu i dziel się swoim szczęściem z najbliższymi.

21 pomocnych pytań dotyczących organizacji wesela

Planując ślub upewnij się, że znasz odpowiedzi na wszystkie poniższe pytania. Odpowiadając na nie, będziesz o wiele bardziej spokojna podczas przygotowań weselnych.

Podstawowe pytania
– Jaki jest nasz budżet i jak bardzo możemy go powiększyć jeżeli będzie to konieczne?
– Czy nasza uroczystość będzie miała jakiś motyw?
– Czy nasi rodzice mają swój udział w budżecie?
– Czy wykupimy ubezpieczenie ślubne i czy założymy konto bankowe dla oszczędności na wesele?
– Kiedy chcemy wziąć ślub i czy będą jakieś ograniczenia czasowe lub sezonowe, które musimy wziąć pod uwagę?
– Czy chcemy publicznie ogłosić zaręczyny?
– Kogo zaprosimy na wesele i w jaki sposób to zrobimy?
– Czy zrobimy przyjęcie zaręczynowe i jeżeli tak, to czy skorzystamy z budżetu weselnego?

Czy muszę…
– Zmienić rozmiar pierścionka zaręczynowego?
– Zacząć myśleć o jakichkolwiek długoterminowych pielęgnacjach skóry lub zapisać się na fitness?

Czy będziemy musieli…
– Powiadomić catering o jakichś nietolerancjach pokarmowych?
– Zapewnić zakwaterowanie dla gości spoza miasta?
– Powiadomić nasze banki o jakichkolwiek dużych płatnościach, które będą miały miejsce?

Czego ja i mój partner chcemy…
– Lista prezentów: chcemy tradycyjne prezenty, składkę na miesiąc miodowy, datki charytatywne czy po prostu gotówkę?
– Fotograf: czy zrobiliśmy listę zdjęć, które chcemy mieć?
– Pierwszy taniec: chcemy wziąć lekcje w szkole tańca czy będziemy ćwiczyć w domu?

Co powiem lub zrobię, jeżeli…
– Ktoś zapyta czy dzieci są zaproszone?
– Ktoś zapyta, dlaczego nie został zaproszony?
– Ktoś zapyta czy może zabrać osobę towarzyszącą nawet jeżeli nie ma już miejsca na liście gości?
– Dostawca zrezygnuje w ostatniej chwili?
– Gość nieoczekiwanie się pojawi?

Fotografia ślubna

Aparat pewnie ma w domu każdy. Nie jest to zwykle najnowszej jakości aparat z lustrzanką i fotografia wielu osób wymaga jeszcze dopracowania. Ale mimo to aparat zabieramy na wyjazdy i dokumentujemy ważne dla nas chwile. Ale jest moment gdy wszyscy chcą brać udział w wydarzeniu, jak i chcą mieć z niego najlepszą pamiątkę – ślub i wesele.Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu ludzi, a wesele jest imprezą na której wszyscy się cieszą z jego odbycia się, dlatego zawsze jest potrzebna osoba, która będzie to wszystko dokumentować.

I tu wkracza fotograf. Fotograf, zwykle zatrudniany, rzadziej członek rodziny, który ma dobry aparat. Taki fotograf ślubny krąży między gośćmi i upamiętnia, najpierw poważny ślub, a później pełne wpadek i śmiechu wesele. Nierzadko aparat to nie jedyne jego narzędzie. Fotograf pełni też często funkcję kamerzysty i tworzy film z relacją przebiegu wesela, ślubu i wydarzeń w domach państwa młodych. Gdy organizatorzy chcą trochę oszczędzić, ale mimo to ciągle chcą mieć fotografie i film ze ślubu, zamiast brać profesjonalnego fotograf, jego rolę pełni znajomy, który ma dobry aparat, talent oraz chce sobie dorobić, ale nie weźmie za dużo za wykonaną pracę.

Mimo wszystko, fotograf, nawet ten nie profesjonalny jest potrzebny na wesele i ślub, bo fotografia i film to doskonała pamiątka.

Co wziąć pod uwagę wybierając dj’a

– Inną ważną rzeczą przy wyborze dj’a na wesele jest posiąść wiedzę, czy dj nie stosuje częstych i długich przerw podczas imprezy weselnej.

– A także, czy potrafi zabawić gości podczas biesiadowania. Bo gdy goście nie są zabawiani podczas konsumpcji, czy podczas przerw w muzyce, to wówczas powstaje smutna atmosfera nie przypominająca wesołej uroczystości weselnej.

Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretnego dj tak ważne jest to, aby wcześniej rozejrzą się w ofertach. Nie wybierać pierwszego lepszego dj’a. Lecz zasięgną informacji ze środowiska, czyli od osób, które były klientami danego zespołu. Tylko wtedy możemy posiąść rzetelną informację, o pracy wybranego przez siebie zespołu. Czyli o sposobie grania i prowadzenia całej uroczystości weselnej.

Poszukując dobrego dj’a cały czas trzeba pamiętać o tym, że od dobrego dj’a weselnego zależy w dużej mierze powodzenie całego wesela. Odpowiednio dobrany dj sprawi, że ludzie przez lata będą wspominać wspaniałą zabawę i miłą atmosferę, która panowała podczas zorganizowanej przez nas uroczystości weselnej.

Lubimy się bawić i w związku z tym czasem mamy ochotę potańczyć, spotkać się z rodziną i znajomymi. Okazją do takich spotkań są wesela. Na weselu mamy szansę spotkać bliższą i dalszą rodzinę, oraz znajomych. A także zapoznać wielu innych ludzi pochodzących ze strony drugiego młodożeńca. Wszystko razem sprawia, że na długo przed weselem cieszymy się na sam fakt miłego spędzenia czasu.
Abyśmy dobrze się bawili na uroczystości weselnej potrzebny jest dobry zespół muzyczny.

Co znaczy dobry zespół dj na wesele ?

– DJ, który zostaje wynajęty na wesele odgrywa na nim bardzo ważną role. Dobra oprawa muzyczna wesela w dużej mierze decyduje o powodzeniu wesela. Gdy dj gra ciekawie, to wówczas potrafi zabawić wszystkich gości. I tych młodych i tych trochę starszych. Dlatego bardzo ważne jest to, aby dj na wesele posiadał zróżnicowany repertuar, bo tylko taki gwarantuje dobrą zabawę dla wszystkich gości weselnych.

Dj na wesele, gdy posiada w swoim repertuarze utwory muzyczne, przy których mogą bawić się wszystkie pokolenia, to już zdobywa u przyszłych klientów pierwszy plus. Czyli, gdy w jego repertuarze jest muzyka dla młodych uczestników wesela, jak i dla osób mających kilkadziesiąt lat. Gdyż ważne na tej uroczystości jest to, aby podczas wesela każdy znalazł coś dla siebie, by móc potańczyć, a nawet pośpiewać. Czyli najkrócej mówiąc utwory muzyczne powinny być dobrane do uroczystości, jak i gości, którzy są zróżnicowani wiekowo.